Stavby rodinných domů na klíč, jak jsme se již zmiňovali v úvodu, provádíme zděné v nízkoenergetickém standardu s nízkými náklady na provoz a nízkou pořizovací cenou, většinou nižší než u dřevostaveb, při zachování výhod zděných domů.

Pro zákazníky, kteří mají částečnou či žádnou představu, jim po konzultaci stavbu nezávazně navrhneme včetně stanovení cenové nabídky a samozřejmostí je i profesionální vizualizace.

Popřípadě si můžete vybrat z některých našich typových domů, nebo se jimi pouze nechat inspirovat.

Pro zákazníky, kteří mají větší či úplnou představu o jejich stavbě, navrhujeme stavbu prokonzultovat, na základě této konzultace stavbu navrhnout a připravit nezávaznou nabídku.

Pro zákazníky, kteří mají zakoupený vlastní projekt, stavbu velmi rádi zkalkulujeme a v případě zájmu můžeme navrhnout i jiné řešení k prospěchu funkčnosti a ceny stavby – například jiné materiály a některá konstrukční řešení. V takovém případě si vždy připravíme vlastní realizační projektovou dokumentaci, za kterou poneseme plnou odpovědnost.

Stavby převážně realizujeme ze zdiva HELUZ, YTONG - vždy na celoplošné lepidlo (v případě HELUZ se jedná o broušené cihly), což zvyšuje kvalitu a rychlost stavby. Veškeré požité stavební materiály mají velmi dobré termoizolační vlastnosti a statickou pevnost.

Již v základu používáme například:

Zdivo
heluzHELUZ resp. YTONG tl. 300 mm s kontaktní polystyrénovou izolací EPS-F min . tl. 140 mm

Tato skladba zabezpečuje, že se rosný bod projevuje v přídavné tepelné izolaci a ne ve zdivu.

ytong2Skladba má výsledný tepelný odpor bez pomocných koeficientů R=6,94m2K/W z toho vyplívá, že součinitel prostupu tepla konstrukce U = 0,144 W/m2K. Tato hodnota značně převyšuje nízkoenergetické požadavky na vnější zdivo.

Pro zákazníky, kteří by se přece obávali kontaktní tepelné izolace, popřípadě chtějí mít dům difůzně otevřený nabízíme zdivo, které si díky svým termoizolačním vlastnostem přídavnou polystyrénovou izolaci nevyžaduje.

Jedná se o:
Cihlu HELUZ FAMILY popř. HELUZ FAMILY 2in1 nebo jiné alternativy od YTONGU. V případě zájmu stavbu zrealizujeme od jiných výrobců cihel jako například POROTHERM, GIMA, H+H a jiných.
ursa
Tepelná izolace stropů
K izolaci stropů a podkrovních šikmin používáme vatu URSA již v základu v tl. 360 mm, která má při této tlouštce tepelný odpor bez pomocných koeficientů R = 10,0 m2K/W z toho vyplívá že součinitel prostupu tepla konstrukce U = 0,1 W/m2K. Tato hodnota značně převyšuje nízkoenergetické požadavky na vnější zdivo.
vekra
Okna
Již ve standardu dodáváme okna VEKRA s izolačními trojskly.
Více materiálu obsažených v základním standardu naších staveb je obsaženo u typových domů – vybavenost v základní ceně.
<